ÕPETAJA NURGAKE

“Õpetaja, kas Teie käite ka siis 9gag´is?” küsis minult imestades üks õpilane. “Muidugi!” vastasin kõhklemata. On päris naljakas, et õpilased arvavad, et õpetajad on alati üks samm ajast maas ja midagi tänapäeva tehnikast, populaarsetest saitidest ja filmidest/sarjadest ei tea. Teame küll! Näiteks meeldis mulle väga viimane Marveli film “Sipelgamees”  (“Antman”).

Aga nüüd saidist 9gag.com. Tegemist on tänapäeva rahvaluulega ehk poplooriga. Nii nagu ennemuiste püüdis vanarahvas üksteist paika panna kõnekäändudega (näiteks: kellelgi on pikad näpud – varastab; kellelgi on jänes püksis – argpüks), püüavad tänasedki naljapildid inimeste rumalust, ebaintelligentsust näidata ja sellega kainet mõistust ja tarkust ülistada.

Muidugi on seal ka palju rumalat nalja, aga eks madalaid füüsilise vägivalla nalju ole kogu multifilmitööstus täis (alates “Tomist ja Jerryst” lõpetades “Simpsonitega”).

Mulle meeldivad igasugused gif-id, mis kujutavad ootamatuid sündmusi (näiteks suure hobuse asemel ilmub nähtavale imetilluke poni,

vaata: http://9gag.com/gag/aApv8Np) või öökulle, oravaid (vaata: http://9gag.com/gag/aVXR86P) ja igasuguseid loomabeebisid.

Eriti meeldib mulle peen huumor, mis suudab mingi rumaluse üle nõnda nalja teha, et see, kelle kohta nali käib, ei pruugigi sellest aru saada. Selline huumor on ka alloleval pildil.

On eluliselt vajalik, et pärast väsitavat koolipäeva aju veidi puhkaks. Selleks on 9gag.com ainuõige koht. Aga pidage meeles, et selleks, et te ise sinna oma rumalusega ei satuks, peate te ikka õppima ja targemaks saama. 🙂

õpetaja Katriin

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga