5. KLASSI NÄIDEND “ÕNNETEE”

Teisipäeval, 15. märtsil toimus 5. klassi kirjutatud näidend “Õnnetee” esietendus Kurtna kooli saalis. Publikuks olid Kurtna lasteaia koolieelikud. Lavastus “Õnnetee” rääkis vaeslastest Jussist ja Marist, kes läksid õnne otsima. Neid püüdsid takistada vampiirid, Tuul, tulnukad, dinosaurus, vanapagan ja draakon, kõik väga hirmsad tegelased. Peategelasi aitasid kurjamite vastu aga talutütar, ükssarv, hiirekesed, Kalevipoeg ja kala. Juss ja Mari aitasid oma teekonnal veel lisaks 11-aastast jonnivat last ning kummitust ja vanakest nende kes-on-parem-sportlane-vaidluses. Lavastus oli erakordne, sest õpilased valisid tegelased ja kirjutasid näidenditeksti täiesti ise. Kostüümid leiti kas kostüümilaost või valmistati ise. Näiteks oli õngeritv tehtud puuoksast ja nöörist; ufonautide ja draakoni maskid valmistati paberist, nagu ikka! Hiirekeste tort, mis päeva päästis, valmis aga papist ja valgest riidest. Tundus, et lasteaialastele etendus meeldis, sest nad elasid tegelaste seiklustele kõvasti kaasa, näiteks katsid nad jubedates kohtades oma silmad kätega. Lõpus leidsid vaeslapsed õnne – avasid kullakaevanduse võtmega kirstu, mille sees oli lisaks kullale ja hõbedale ka natuke komme, mida meie publikule lahkesti jagati. Etendus läks väga hästi nii õpilaste, publiku kui ka õpetaja arvates. Tublid olete!