ÕPILANE LUUBI ALL: Maribel Ney

1. Miks valisid just ratsaspordi enda hobiks?

Mulle on loomad alati meeldinud ja tall on kodule lähedal ka. Nii et miks mitte proovida, mõtlesin, kui siia kolisin. Koostöö hobustega sujus ka ja sellepärast jäingi ratsutamise juurde.

2. Kas sul on muid hobisid ka?

On küll, kergejõustik.

3. Millised on sinu tugevad küljed kergejõustikus?

Pikamaajooks ja kõrgus on ka suhteliselt hea. Mõlemas annab kindlasti veel kõvasti areneda.

4. Kas ratsutad ühe kindla hobusega? Mis vahe on hobusel ja ponil?

Ratsutan praegu ainult ühe hobusega. Tegelikult polegi nad väga erinevaid, ainult ponid on kuni 147 cm kõrged ja hobused on alates 148 cm kõrged.

5. Miks ratsutad ainult ühe hobusega?

Kirjelda tema välimust ja iseloomu ka. Ratsutan sellepärast ühega, sest mulle pakuti teda ja rohkemate jaoks pole aega ka. Ta nimi on Terminaator, ma kutsun teda Termuks. Termu keha on tumepruuni värvi, nina peal on suur valge laik ja vasakul poolel turja juures on ka väike pisike valge laik. Jala otsad on Termul musta värvi ja lakk on muidu musta värvi ka, aga mõned helepruunid karvad on tal ka sabas ja lakas on paar valget karva. Ta on hästi sõbralik poni, ta teeb kõike korralikult ja annab endast 101% nii trennis kui ka võistlustel. Ta ei karda muidu mitte midagi, aga kui ta kardab, siis kardab ta näiteks väikest kilekotti ehk ta kardab kõige mitte jubedamaid asju.

6. Kas käid tihti võistlemas?

Käin küll, varsti algab ponikarika 1. etapp. Ponikarikal on 11 etappi + finaal Tondi maneežis. Ponikarikas on ainult ponidega lapsed, kes on kuni 16aastased ja võistlemine käib takistussõidus ja koolisõidus on ka poniklassis võistlemine. Takistussõidu valisin sellepärast kuna ma tahan palju tegutseda sõites ja koolisõit on liiga rahulik minu jaoks.

7. Kas poniga pärast enam poniaastaid ratsutada ei saagi?

Loomulikult saab! Lihtsalt enam ei saa poniarvestuses võistelda, saab võistelda avatud klassis.

8. Mis asi on avatud klass?

Avatud klass on kõigile neile, kes võistlevad hobustega või on 17 aastased ja vanemad.

9. Kui kaua oled ratsutanud ja kui kaua oled tegelenud kergejõustikuga?

Ratsutanud olen peaaegu 5 aastat ja kergejõustikuga alustasin raskema koormusega sellel aastal.

10. Kes on su treenerid ratsutamises ja kergejõustikus?

Ratsutamises on mul 2 treenerit: Evely Auger ja Monica Pärno. Kergejõustikus on üks treener: Rein Raspel.

11. Kui saaksid valida ainult ühe nendest hobidest, kumma Sa siis valiksid ja miks?

Kindlasti valiksin ratsutamise. Kuna loomadega tegeledes tunnen ennast õnnelikult ja turvaliselt.

ajaleht_html_7ee62f4b