ÕPETAJA NURGAKE: KUIDAS OLLA EDUKAS?

HEAD UUT AASTAT!

Autor: õppealajuhataja Terje Alev

Uuele aastale vastu minnes loodame alati, et ees ootab midagi paremat. Oleme tublimad, sest tundub nagu annaks iga saabuv aasta uue võimaluse teha midagi paremini kui enne.

Usun, et paljud meie kooli õpilased, kes oma I trimestri tulemustega rahul ei olnud, soovisid ennast kokku võtta, et uus trimester oleks edukam. Nende õpilaste uus võimalus on juba saabunud ja loodan, et igaüks tõepoolest kasutab seda.

Kuid kas need lapsed, kes hästi õpivad ja kogu oma aja teadmiste omandamisele pühendavad, on tegelikult edukamad kui need, kelle tunnistus on „kirjum“? Tavaliselt oleme ju harjunud koolilapse edukust hinnetega mõõtma.

Meie kooli motoks on „Mesi peitub igas õies“. See ei ole juhuslik lause, mida nagu muuseas üle huulte libistada. Sellel on sügav mõte: igal inimesel on oma tugev külg ja seda kasutades ning arendades saadaksegi edukaks.

Minu uusaastasoov kõigile on: tegelege võimalikult palju sellega, mis teile tegelikult meeldib. Kui tahad saada kunstnikuks, siis joonista, osale konkurssidel. Kui oled tubli sportlane ja loodad saada vähemalt Euroopa meistriks, siis treeni. Kui sulle meeldib ehitada, õmmelda, kokata jne, siis tegele sellega kindlasti. Ainult harjutades saab meistriks.

Loomulikult ei saa selle kõrval oma kohustusi unarusse jätta. Kuid alati tuleb meeles pidada, et olla edukas õppimises ei tähenda ainult „viitega“ klassi lõpetamist, vaid võimalust  teha pärast põhikooli lõppu endale kõige südamelähedasem valik. Selleks, et saada edukaks alal, mida tõesti naudid, tuleb teha väike samm unistuse suunas iga päev hoolimata sellest, kas aasta lõpeb või algab. Aga kõigest hoolimata on tore mõelda, et uus aasta annab uue võimaluse

Edukat uut aastat kõigile!