TEHNIKANURK: Facebooki turvalisus ja Tele2 tagastus

Tele2 tagastus

Paljudel inimestel kipub sahtlis vedelema mitmeid vanu telefone ja mõnel ka tahvelarvuti(d). Tele2 otsustas hakata inimeste vanu ja ka uusi telefone ja tahvelarvuteid tagasi ostma, et säästa loodust ning inimestele on see kasulik, sest vana telefoni väärtuse võrra saab Tele2-st osta uue telefoni soodsamalt. Kahjuks on seal hinnad väga väikesed – näiteks heas korras Samsung Galaxy Trend nutitelefoni eest saab kõigest 11 eurot ja mõne väga vana nuputelefoni eest on võimalik saada “lausa” 1 euro. Hind sõltub suuresti ka telefoni seisukorrast. Selleks, et saada maksimaalne summa, on vaja et telefonil ei oleks kriime, ekraan oleks terve jne. Päris-raha telefoni eest ei saa, vaid saab kinkaardi telefoni väärtusega, mille eest saab Tele2-st osta uue teelfoni või tahvelarvuti. Kinkekaart kehtib kuni 3 kuud. Kampaanias osalemiseks peab olema Tele2 klient. Enda telefoni väärtust saad kontrollida: http://tele2.ee/tagastus.

Facebooki turvalisus

Seoses sellega, et Facebooki lisandus hiljuti võimalus otsinguga leida ka kõikide kasutajate postitusi, siis on üha olulisem, et postitused oleksid määratud nähtavaks vaid sõpradele või sõprade sõpradele.

Postituste nähtavuse muutmine nähtavaks vaid sõpradele on oluline, sest esiteks ei taha ju keegi, et mõni suvaline inimene leiaks otsinguga sinu postitusi ja pilte ning samuti mängib Facebooki sisu suurt rolli ka hiljem töö saamises, sest tööandjad kasutavad Facebooki tihti ka “politseiregistriks”, kust saab avalikult näha kõiki pilte, mida ei tohiks võib-olla isegi sinu sõbrad näha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga